Naprawa uszkodzonej elewacji z Akrylem Extra Zewnętrznym oraz Akrylem do Tynków marki Den Braven
Lato to sezon intensywnych prac budowlanych na zewnątrz. To dobry czas, aby m.in. skontrolować stan elewacji i naprawić jej ewentualne uszkodzenia. W przypadku mniejszych ubytków poradzimy sobie z takimi zadaniami samodzielnie. Wystarczy dobrać odpowiednie do tego celu produkty. Z pomocą przychodzą specjalne akryle marki Den Braven.
2019-07-02, 13:32

Akryle to doskonale znane i powszechnie stosowane plastyczno-elastyczne kity, które zdają egzamin wszędzie tam, gdzie trzeba szybko i precyzyjnie wypełnić szczeliny w przegrodach budowlanych lub zamaskować niewielkie uszkodzenia ich powierzchni. Skutecznie wypełniają wszelkiego rodzaju rysy 
i pęknięcia, gwarantując prosty sposób na uzyskanie gładkich ścian. Mogą być stosowane nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale też na zewnątrz budynków. Sprawdzą się więc doskonale w przypadku konieczności przeprowadzenia drobnych prac remontowych na elewacjach.

Odporny na warunki atmosferyczne

Chcąc wykorzystać akryl budowlany na zewnątrz, sięgnąć należy po specjalny preparat przeznaczony do stosowania w takiej lokalizacji. Musi on być odporny na działanie czynników atmosferycznych, a więc opadów, skrajnych temperatur czy promieni UV. Bez problemu w takich warunkach poradzi sobie Akryl Extra Zewnętrzny Den Braven. Ten wysoce plastyczno-elastyczny kit uszczelniający na bazie wodnej dyspersji akrylowej wyróżnia się na tle innych produktów dostępnych na rynku wyjątkową odpornością na działanie opadów atmosferycznych i wilgoci. Już po kilku godzinach od nałożenia nie straszny mu żaden deszcz. Wykazuje doskonałą przyczepność do betonu, tynków, drewna i ceramiki, nawet w przypadku podłoży wilgotnych. Warto też podkreślić, że ma bardzo dobre właściwości robocze – jest łatwy w aplikacji i profilowaniu, a także malowalny.

Dostosowany do struktury fasady

Tynk to najpopularniejszy rodzaj wykończenia elewacji. Bogata oferta rynkowa sprawia, że do wyboru mamy nie tylko szeroką gamę kolorystyczną, ale też różnorodne struktury. O ile uzupełnienie ubytków w fasadach o gładkiej powierzchni nie nastręcza większych trudności, o tyle próba zamaskowania rys i pęknięć w przypadku tynków strukturalnych nie zawsze przynosi oczekiwany efekt estetyczny. Rozwiązaniem tego problemu jest Akryl do Tynków Den Braven. Dzięki unikatowej formule zawierającej drobiny żwiru, pozwala na idealne zamaskowanie naprawianych miejsc w fasadach wykończonych tynkiem dekoracyjnym (np. mozaikowym, kamyczkowym) lub zacieranym „na ostro”. Po wyschnięciu akryl może być malowany farbami wodnymi lub syntetycznymi. Za pomocą pędzla z odrobiną wody możemy uzyskać dowolną strukturę ziarna dopasowując uszczelniacz do otoczenia.

W przypadku zauważenia pęknięć na elewacji, nie można ich bagatelizować i należy działać jak najszybciej. Nie tylko szpecą fasadę, która stanowi wizytówkę budynku, ale też mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń konstrukcji ścian zewnętrznych i ich zawilgocenia. Sięgając po specjalne akryle Den Braven, możemy być pewni skuteczności naprawy i bardzo dobrego rezultatu estetycznego. 

www.denbraven.com

KONTAKT / AUTOR
FlyPR
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy