Grunt to dobre podłoże – Bostik Ardagrip Classic
Zanim przystąpimy do wykończenia ścian, należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzch-nię, na której planujemy położyć płytki ceramiczne, tapetę lub inną okładzinę, warto najpierw pokryć gruntem Ardagrip Classic marki Bostik. To skuteczny środek wyrównujący chłonność i zwiększający przyczepność, który dzięki swojej bezwonności może być stosowany nawet w pomieszczeniach zamkniętych.
2019-01-22, 11:58

Mniejsza chłonność, większa wytrzymałość

Ardagrip Classic marki Bostik to środek gruntujący na bazie wodnej żywicy dyspersyjnej. Przeznaczony jest do wzmocnienia nośności podłoża oraz zwiększenia jego przyczepności przed ułożeniem płytek, tapet i innych okładzin ściennych i podłogowych. Może być zastosowany przed nałożeniem hydroizolacji podpłytkowej Ardatec Flexdicht. Dedykowany jest do materiałów nasiąkliwych. Chroni je przed wilgocią i wyrównuje chłonność, zapobiegając nadmiernej utracie wilgoci zawartej w preparatach klejowych. Sprawdza się więc na tynkach gipsowych, płytach gipsowych i gipsowo-kartonowych, płytach wiórowych i pilśniowych, a także na betonie, betonie komórkowym, tynkach wapiennych i cementowych oraz jastrychach anhydrytowych i cementowych.  Można go używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, dlatego też zyskuje on bardzo uniwersalny charakter i szerokie spectrum zastosowań.

Łatwa i bezpieczna aplikacja

Uniwersalny środek gruntujący Bostik Ardagrip Classic jest produktem gotowym do użycia, sprzedawanym w kanistrach o pojemności 10 l. Nie należy rozcieńczać go z wodą. Przed zastosowaniem wystarczy jedynie wstrząsnąć opakowanie. Grunt nanosi się w sposób prosty i łatwy za pomocą wałka lub pędzla, dlatego nie stanowi to nazbyt skomplikowanego zadania. Zużycie Bostik Ardagrip Classsic zależy od rodzaju oraz chłonności podłoża i wynosi około 80-150 g/m2. Czas schnięcia oscyluje w granicach zaledwie 2 godzin (w temperaturze +20°C, przy 60% wilgotności względnej). Ardagrip Classic jest preparatem bezrozpuszczalnikowym, co wyróżnia go bezwonnością, dzięki czemu może być stosowany w pomieszczeniach o słabiej wentylacji np. (bez okien).

Stosowanie gruntu na podłożach, na których przyklejana na być okładzina, podobnie jak w przypadku gruntowania przed malowaniem, ma za zadanie zmniejszenie chłonności materiałów oraz zwiększenie przyczepności kleju. Co za tym idzie mniejsze zużycie zaprawy klejącej i większa trwałość wykonanych prac.

www.bostik.pl

 

KONTAKT / AUTOR
FlyPR
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy