Herbaty dodające energii
Wiosna to bez wątpienia urokliwa i bardzo wyczekiwana pora roku. Budząca się do życia przyroda, dłuższe i bardziej słoneczne dni, a także coraz wyższe temperatury napełniają nas optymizmem i chęcią do działania. Niestety, po długim i wyczerpującym sezonie zimowym nie zawsze mamy siłę i energię, by wszystkie te plany zrealizować. Jak zatem przetrwać wiosenne przesilenie i dodać sobie wigoru? Pomocne w tym będzie regularne sięganie po w pełni naturalne napoje energetyczne: Yerba Mate i zieloną herbatę.
2019-04-02, 14:52

Moc w kolorze zieleni

Delikatna, aromatyczna zielona herbata to napój, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ten znany i popularny napar stanowi doskonałe źródło składników mineralnych i przeciwutleniaczy, a także teiny, która działa równie pobudzająco jak kofeina i tak samo skutecznie dostarcza nam energii. U progu wiosny warto zatem wprowadzić nowy nawyk i każdy dzień rozpoczynać od filiżanki pysznej, dodającej witalności herbaty zielonej. Wielbiciele jej klasycznej wersji mogą sięgać po najwyższej jakości susz w czystej postaci lub też wybierać bardziej efektowne propozycje, jak „Kwiat szczęścia” marki Czas na Herbatę. Przed zaparzeniem ma ona kształt niepozornej kulki, a po umieszczeniu w gorącej wodzie przekształca się w piękny rozłożysty kwiat. Oferuje zatem nie tylko dopływ energii, ale również wyjątkowe doznania smakowe oraz wizualne. Miłośnicy zielonej herbaty z dodatkami w okresie wiosennego przesilenia powinni wybierać najlepszy susz z „pobudzaczami”, np. guaraną, żeń-szeniem lub cytryną. Pozytywny nastrój i moc do działania z pewnością pomogą stworzyć także energetyczne kompozycje, zawierające w sobie kolorowe, radosne akcenty: płatki bławatka, kawałki truskawki i kwiat słonecznika. Składniki te znaleźć można m.in. w kompozycji o nazwie „Wiosenna tęcza” marki Czas na Herbatę.

Yerba Mate – energia w czystej postaci

Napar przyrządzany z liści ostrokrzewu paragwajskiego, powszechnie nazywany Yerba Mate, to druga z propozycji, po którą warto sięgać w przypadku pozimowego rozleniwienia organizmu i braku energii. Zawarta w tym napoju mateina skutecznie pobudza do działania, wpływa na redukcję uczucia zmęczenia, a także poprawę nastroju. Dobrze jest więc pić ją w momentach kryzysowych i w sytuacjach, gdy potrzebujemy maksymalnej koncentracji oraz błyskawicznej motywacji do działania. Yerba Mate stanowi zatem doskonałą alternatywę dla klasycznej małej czarnej, bo w przeciwieństwie do kawy działa długofalowo i jednocześnie wzbogaca organizm w olbrzymie ilości cennych minerałów i mikroelementów. Warto pamiętać jednak, że Yerba Mate ma dość charakterystyczny smak i pierwsze spotkanie z nią może nie być w pełni satysfakcjonujące. Sezon wiosenny można zatem zacząć nieco łagodniej - od równie energetycznych kompozycji na bazie Mate i owocowych dodatków, jak np. produkty z linii „Yerba Mate Wild Power” marki Czas na Herbatę.

 

 

Zestaw Yerba Mate Wild Power

Cena: 79,90 zł/puszka 30g

 

Kwiat szczęścia

Cena: 6,90 zł/szt.

 

Wiosenna tęcza

Cena: 23,90 zł/100 g

 

 

Zapraszamy również do odwiedzenia nowej strony herbata.net. Znajdą Państwo tam nie tylko informacje o marce i produktach Czas na Herbatę, ale również szereg ciekawostek i inspiracji z aromatycznego świata herbat.

 

KONTAKT / AUTOR
FlyPR
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy